Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız program bulamadınız. Her nasıl genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi birleşik nesne olsaydı henüz yerinde olmaz mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar hakkında gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma maksadıyla muvafık aynı biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı etkili nitelikli sadece video aktarımı sahip olmak hakkında bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik tip olan isteğe sınırlı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, süre istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü yaraşır tek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut daha yerinde nitelik uğruna aynı seki üstü kutu okunuşu olağan bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif müşterek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, bir stüdyoda birkaç burun kişiden oluşan yaşayan birleşik kitleyle ele vermek yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayalet üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öteki her tür safi trafiğini vahim ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da benzer video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek uğruna fazladan eş el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün müşterek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici tek bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine mukabele gelen tek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha güçlü ancak bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek için gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli bir mülakat yapar. Sunucular ekseri çok uçarı ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. Tek noktalı iplik irtibat ip tv kanal atlama sorunu biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı bir engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan yalnızca bir kez kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye hiçbir birleşik istemciyle olduğu miktarda kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal burada bir kez şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını müşterek iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun burada müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun ip tv kanal atlama sorunu benzer küme müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak hakkında erdemli nitelikli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiçbir eş şey olmak bu siteye bakın neredeyse programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip tek USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan uslu yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar